נאות אשקלון

שנה גודל טקסט א   א   א
מבזקים
ט"ז באדר א התשע"ו, 25/2/2016

התאמת מערכת החינוך למאה ה- 21
בית ספרנו נמנה זו השנה החמישית , עם בתי הספר השייכים לתוכנית התקשוב: התאמת מערכת החינוך למאה ה-21.

השתלמות בית ספרית - למידה שיתופית


פסח

ניסן הוא החודש השביעי בלוח העברי במניין החודשים המתחיל בתשרי,

והחודש הראשון במניין החודשים המתחיל בו. בחודש זה יש 30 ימים.

פסח נחוג שבעה ימים, מט"ו בניסן ועד כ"א בניסן.

היום הראשון והאחרון מוגדרים כיום טוב, והימים שביניהם מכונים חול המועד.

פֶּסַח (או בשמו המקראיחַג הַמַּצּוֹת) הוא חג יהודי מקראי, הראשון מבין שלוש הרגלים.

פסח מציין את יציאת בני ישראל מעבדות מצרים לחירות, שחלה ביום הראשון לחג, במקביל למכת בכורות.

שמו של החג נובע מהפסוק: "ואמרתם זבח פֶּסַח הוא לה', אשר פָּסַח על בתי בני ישראל בְּנָגְפּוֹ את מִצְרַיִם ואת בתינו הציל..." (ספר שמותפרק י"בפסוק כ"ז)

היום האחרון לחג, המכונה שביעי של פסח, מציין את נס קריעת ים סוף.

מצוות החג המרכזיות הן איסור אכילה ובעלות על חמץ במהלך כל החג, אכילת מצה וסיפור יציאת מצריםביום הראשון של החג. הלילה הראשון של החג הוא ליל הסדר, שבו מצווה מן התורה לאכול מצה ולספר על יציאת מצרים, ומדברי חז"ל לאכול מרור ולשתות ארבע כוסות יין. בזמן שבית המקדש היה קיים, התקיימו בחג הפסח גם מצוות העלייה לרגל לירושלים והקרבת קורבן פסח בערב פסח, ואכילת קרבן פסח בירושלים בליל ראשון של פסח עד חצות הלילה.

 

         
הצגה בית ספרית
להורי תלמידי שכבות ג'-ד' , במסגרת תכנית "מקו"ם בלב" הקיימת בבית הספר ,יתקיים המופע "נזרקת לצדדים"- מופע הומור מומלץ , מרגש וסוחף של צחוק ודמעות על בעיות קשב וריכוז מחויות היוצרת גל כהן שני . לאחר המופע מתקיימת שיחה פתוחה עם הקהל. המופע יתקיים באולם הספורט של בית הספר ביום שלישי ה-23/2/2016 בשעה 19:00. נוכחותכם חשובה. מצפים לכם לערב שכולו חוויה , ההנהלה וסמדר כהן רכזת התכנית .


פרויקט תקשוב תשע"ו -גאוגרפיה

היערכות ללמידה במצב חירום
ביום שני כב' שבט תשע"ו, 01 בפברואר 2016 יתקיים תרגיל למידה מרחוק כהערכות לשעת חירום. התרגיל יתחיל במהלך יום הלימודים , ויסתיים לכל המאוחר בשעה 22:00. מחנכי הכיתות יזינו באתר הכיתה את שם הפעילות וההנחיות הנדרשות ללמידה של התלמידים בתרגיל. התלמידים יכנסו לאתר הכיתתי, ישלימו את המשימות וישיבו עליהן לפי ההנחיות המצורפות. במהלך התרגיל חובה על התלמידים להגיב ולכתוב בפורום ולא רק לבצע את המשימה.


חקר נשים במקרא-פרויקט כיתה ג' -נאות ואילנות


שאלון אח"מ


אינטרנט בטוח
כמדי שנה, השבוע הלאומי לגלישה בטוחה מוקדש לשימוש בטוח, נבון ואחראי באינטרנט בקרב ילדים ובני נוער בישראל. בשנת תשע"ו יתמקד השבוע הלאומי במסר: "30 שניות למחשבה לפני שיתוף והפצה". שבוע זה יהיה בסימן מעגלי שיח בין תלמידים, הורים וצוותי חינוך, וזאת במטרה לקדם דיאלוג משמעותי באשר להתנהלות מיטבית ברשת ופיתוח יכולת התמודדות עם מצבים מורכבים המתעוררים בעת הגלישה במרחבי הרשת. כמו כן, נמשיך בעשייתנו החינוכית ונעודד ילדים ובני נוער למעורבות אישית וחברתית גם במרחבי הרשת ונדגיש את האחריות שיש לכל אחד מאתנו בקידום נורמות התנהגות ראויות ברשת ומניעת פגיעה


חיים ברשת - גלישה בטוחה ברשת האינטרנט
אחת לשנה אנו מקיימים אירוע שיא העוסק בהעלאת מודעות לגלישה בטוחה ברשת. אנו עוסקים בפעילויות חינוך לגלישה בטוחה במשך שבוע ימים בהתאם לנושא המיקוד השנתי. הפעילות החינוכית מכוונת להעלאת מודעות התלמידים והוריהם לשימוש חיובי ברשת האינטרנט בכלל וברשתות חברתיות בפרט, לפתח בקרב התלמידים ערכים חברתיים וכישורי חיים הולמים במציאות משתנה. ביום השיא מתקיימים הרצאות, פאנלים וסדנאות לתלמידים והורים בשילוב גורמי חוץ.

גלישה בטוחה -פעילויות


תתי האתרים שלנו


דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית RSS
נאות אשקלון    הפלמ"ח 3 נאות אשקלון  אשקלון    טלפון: 08-6750512   פקס: 08-9581664  
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים