נאות אשקלון

שנה גודל טקסט א   א   א
מבזקים


התאמת מערכת החינוך למאה ה- 21
בית ספרנו נמנה זו השנה החמישית , עם בתי הספר השייכים לתוכנית התקשוב: התאמת מערכת החינוך למאה ה-21.


ראש השנה

ראש השנה הוא החג הראשון בחגי תשרי והוא מציין את תחילתה של שנה עברית חדשה. במסורת היהודית ראש השנה איננו רק תחילת השנה אלא גם ראש לשנה החדשה – מקום של מחשבה, כוחות וחיים. במועד זה לפי המסורת נקבע גורלם של בני ובנות האדם וכן האירועים הכלל עולמיים בתבל כולה.

 

מצוות ומנהגי החג: סעודת החג

בערב ראש השנה מתכנסים ישראל לסעודת חג משפחתית. המנהג חוצה מגזרים בישראל ומקובל בקרב דתיים וחילונים כאחד. הארוחות המשפחתיות מגוונות ובכל עדה ו/או משפחה יש מאכלים מסורתיים ומקובלים. מנהג נוסף הקשור לאוכל הוא לאכול בזמן חגי תשרי חלות גדולות המסמלות שלמות והשלמה. בסעודת החג, לאחר ברכת "המוציא לחם מן הארץ", טובלים את החלה בדבש כסמל לתפילתנו לשנה מתוקה.

 

 מאכלים מקובלים בקרב עדות ישראל בראש השנה

  • תפוח בדבש: טובלים פלח תפוח בדבש, מברכים ברכת "בורא פרי הגפן" אוכלים ואחר כל אומרים: "יהי רצון מלפניך, ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה".
  • חלה בדבש: בסעודת החג נוהגים לטבול את פרוסת החלה בדבש, כסמל לכך שהשנה הבאה עלינו לטובה תהא נעימה ומתוקה כדבש.
  •  תמר: נהוג לאכול תמרים ולומר "יהי רצון... שייתמו שונאינו ואויבינו". עניין נוסף - כאשר מחלקים את המילה תמר מתקבל: תם - מר, לאמור: תמו ימי המרורים והצער, ויחלו ימים מאושרים ומתוקים.
  • רימון: נוהגים לאכול רימון, שגרגיריו מרובים, ומניינם, על פי האגדה, תרי"ג 613 - כמניין מצוות התורה. ואומרים: יהיה רצון...שתרבה זכויותינו כרימון".
  • ראש דג | ראש כבש | ראש אייל: נהוג לאכול ראש של דג או של כבש ולומר: "יהי רצון שנהיה לראש ולא לזנב". הדגים מסמלים גם פריון וברכה, ולכן יש המוסיפים: "שנפרה ונרבה כדגים".
         
ברכת מנהלת לתחילת השנה


אליפות המתמטיקה
בית ספרנו נרשם לאליפות משחקי המתמטיקה! בבית הספר נשלב את התחרות בשיעור המתמטיקה ובשעות פרטניות. חשוב לעודד את התלמידים לשחק בבית (כשיעורי בית בחשבון לדוגמא).

שאלון אח"מ

סרטון תדמית בית הספר

תרגיל היערכות ללמידה במצב חירום
ביום ראשון טז' שבט תשע"ז , 12 בפברואר 2017 יתקיים תרגיל למידה מרחוק כהערכות לשעת חירום. התרגיל יתחיל בשעה 12:00, ויסתיים לכל המאוחר בשעה 20:00. מחנכי הכיתות יזינו באתר הכיתה את שם הפעילות וההנחיות הנדרשות ללמידה של התלמידים בתרגיל. התלמידים יכנסו לאתר הכיתתי, ישלימו את המשימות וישיבו עליהן לפי ההנחיות המצורפות. במהלך התרגיל חובה על התלמידים להגיב ולכתוב בפורום ולא רק לבצע את המשימה.

חיים ברשת - גלישה בטוחה ברשת האינטרנט
אחת לשנה אנו מקיימים אירוע שיא העוסק בהעלאת מודעות לגלישה בטוחה ברשת. אנו עוסקים בפעילויות חינוך לגלישה בטוחה במשך שבוע ימים בהתאם לנושא המיקוד השנתי. הפעילות החינוכית מכוונת להעלאת מודעות התלמידים והוריהם לשימוש חיובי ברשת האינטרנט בכלל וברשתות חברתיות בפרט, לפתח בקרב התלמידים ערכים חברתיים וכישורי חיים הולמים במציאות משתנה. ביום השיא מתקיימים הרצאות, פאנלים וסדנאות לתלמידים והורים בשילוב גורמי חוץ.

גלישה בטוחה -פעילויות


תתי האתרים שלנו


דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית RSS
נאות אשקלון    הפלמ"ח 3 נאות אשקלון  אשקלון    טלפון: 08-6750512   פקס: 08-9581664  
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים